Tijekom drugog polugodišta učenici 8. a razreda sudjelovali su u preventivnom programu Alati za moderno doba. Program je ostvaren u suradnji s Edukacijsko – rehabilitacijskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu pod pokroviteljstvom Hrvatskog Telekoma. Učenici su tijekom 11 radionica učili i razvijali svoje kritičko mišljenje o virtualnom svijetu pa su tako razmišljali o svojim potrebama i zašto uopće koriste Internet, tražili ravnotežu između vremena provedenog online i offline, kritički razmišljali o odnosima između dvaju svijeta, stjecali novo znanje o društvenim mrežama i potencijalnim opasnostima te učili kako se nositi sa stresom i zauzimati se za sebe. Svaki učenik dobio je svoju radnu bilježnicu u kojoj su bilježili važne informacije i skupljali naljepnice, tj. alate koje su taj dan naučili i tako punili svoju kutiju alata za moderno doba. Radna bilježnica će im ostati kao podsjetnik na ono što su stekli.

Na završnom druženju svi su dobili zaslužene diplome, a evo i nekih dojmova učenika nakon programa:

„Radionice su bile super, pogotovo rad u grupama. Puno smo se zabavljali, a usput i mnogo toga naučili.“

„Radionice su mi pomogle da naučim kako se nositi sa stresnim situacijama“

„Bilo je super, naša socijalna pedagoginja se trudila uljepšati nam svaku radionicu iako nam je ponekad bilo teško što moramo biti u školi“

„Bilo mi je super to što smo bili opušteni i što smo neke radionice imali vani“

Čestitamo svim osmašima i nadamo se da će im stečeni alati pomoći u odrastanju.