U petak, 12. lipnja 2026. godine, prigodnim je programom proslavljen Dan škole. Ovogodišnje obilježavanje uspješno je spojilo svečani dio, boravak u prirodi, sportska natjecanja te zajedničko druženje učenika i djelatnika na otvorenom.
Program je započeo u jutarnjim satima okupljanjem svih učenika i učitelja u prostorima školske zgrade. Tom prigodom, ravnateljica škole Ksenija Čretni održala je uvodni govor te podijelila zaslužene nagrade i priznanja učenicima i njihovim mentorima koji su uspješno predstavljali školu na županijskim natjecanjima i smotrama tijekom protekle školske godine.
Nakon svečanog dijela, uslijedio je praktični dio programa usmjeren na promociju zdravih navika i kretanja. Svi sudionici zajedno su se uputili na organizirano pješačenje od školske zgrade do sportskog igrališta u Plitvici Voćanskoj.
Dolaskom na odredište, održan je bogat sportski program prilagođen svim uzrastima. Učenici nižih razreda, u pratnji svojih učiteljica, odmjerili su snage u igri graničara. Za učenike viših razreda organizirane su tradicijske i sportske igre koje je osmislio i vodio učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Lovro Juzbašić, pri čemu je najviše zanimanja i natjecateljskog duha izazvalo povlačenje užeta.
Po završetku planiranih aktivnosti i druženja u prirodnom okruženju Plitvice Voćanske, za sve je učenike osiguran povratak kućama organiziranim autobusnim prijevozom. Ovim projektnim danom još je jednom istaknuta važnost školskog zajedništva, očuvanja prirode i usvajanja zdravih oblika ponašanja.