Obilježavanje Dana škole poseban je događaj u životu svake škole pa tako i naše, stoga se svake godine trudimo da taj dan bude drugačije osmišljen. U srijedu 26. svibnja 2024. godine naša škola obilježila je svoj dan.
Budući da je našoj školi ove školske godine dodijeljena Erasmus akreditacija u području odgoja i općeg obrazovanja od Agencije za mobilnost i programe Europske unije te da je naša škola dobila Europsku oznaku kvalitete za izvrsnost rada na eTwinning projektima, odlučili smo da tematski dan uz Dan škole ove godine bude Dan Europe.
Učenici su dobili zadatak predstaviti europske države po razredima koje su im dodijeljene slučajnim odabirom, a izabrane države bile su: Hrvatska, Portugal, Švicarska, Njemačka, Francuska, Grčka, Italija i Španjolska. U školskoj športskoj dvorani svaki razred pripremio je zložbeni prostor za svoju državu na kojem su se nalazili raznovrsni proizvodi i predmeti te države. U našoj školi toga dana vijorile su se europske zastave koje su učenici sami izradili, govorili su se različiti europski jezici i pjevale poznate europske pjesme te su se mogle kušati različite europske delicije.
Gospođa Ksenija Čretni, ravnateljica škole, podijelila je nakon toga nagrade i priznanja učenicima koji su tijekom ove školske godine predstavljali našu školu na raznovrsnim i mnogobojnim natječajima, natjecanjima i smotrama.

Dubravka Tuđan