Prvoga dana nove školske godine u Osnovnoj školi Andrije Kačića Miošića, te Područnoj školi Antuna Gustava Matoša vladao je poseban duh uzbuđenja i radosti, učionice su se ispunile glasovima veselih prvašića koji su po prvi put kročili u školu, spremni za nove izazove i avanture.

Ravnateljica škole, gospođa Ksenija Čretni, srdačno je pozdravila nove učenike i njihove roditelje, izražavajući ponos i radost zbog još jedne generacije mladih učenika koji započinju svoje obrazovno putovanje.

Prvašiće i njihove obitelji također je pozdravila načelnica općine Donja Voća, gospođa Sanja Kočet. Istaknula je značaj obrazovanja u razvoju zajednice te naglasila kako je općina uvijek spremna podržati školu i njene učenike. Načelnica je prvašićima poželjela uspješan i sretan početak školovanja.

Poseban trenutak dogodio se kada su prvašićima podijeljeni slatki paketići koje je osigurala općina Donja Voća. Ovaj mali znak pažnje izmamio je osmijehe na licima djece i dodatno uljepšao njihov prvi dan u školi.

Uz poruke podrške i ohrabrenja, prvi dan škole završio je u atmosferi veselja i optimizma, dok su se prvašići, uz svoje učiteljice Ankicu Belcar i Moniku Lukaček, roditelje i prijatelje, polako privikavali na novo životno poglavlje koje je pred njima.