Učenici OŠ Andrije Kačića Miošića čine dobra djela

Učenici 4.a razreda OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća odlučili su u vrijeme korizme, a i nadalje tokom godine činiti dobro za svoje stare i nemoćne suseljane.

Naime, korizma je liturgijsko vrijeme u kojemu Crkva svake godine na obnovljeni način poziva vjernike da se u vremenu od četrdeset dana postom, pokorom, molitvom i djelima ljubavi obnavljaju u vjeri, te da se suživljavaju s Kristom koji je bio mučen, raspet i koji je slavno uskrsnuo kao pobjednik nad zlom i smrti. Velika većina vjernika korizmu provodi kroz post, pokoru, molitvu, ali zaboravljaju na onaj najbitniji element , a to su djela ljubavi. Inspirirana ovom činjenicom akciju pomaganja nemoćnima inicirala je vjeroučiteljica 4.a razreda, Petrica Hojski, na satima vjeronauka.

Učenici 4.a razreda odlučili su pomagati svoju suseljanku, baku Apoloniju Medenjak (82.god.). Baka Apolonija živi sama, a učenici su joj pomagali tako što su joj nosili vodu, cijepali i slagali drva, obavljali poslove po dvorištu, odlazili u dućan, kupovali dobrovoljno svojim novcem neke od poterbnih namirnica. Kako bi činili djela ljubavi učenici su baku posjećivali dva puta na tjedan. U akciji su sudjelovali sljedeći učenici: Emanuel Bukovec, Patrik Jakopec, Ivana Telebar, Vedran Pintarić, Luka Kanjir.

Više fotografija možete pogledati u foto-galeriji ove stranice!

Hvala!

Biljana Jurić

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 4. 5. 2011.