Županov posjet našoj školi

U petak, 23.4.2021. u našoj je školi boravio župan Varaždinske županije, gdin Radimir Čačić sa svojim suradnikom Robertom Vugrinom, načelnikom Stožera civilne zaštite Varaždinske županije te nekoliko članova Reformista s područja Voće i kandidatkinjom za voćansku načelnicu,Sanjom Kočet.

Sanja Kočet članica je Školskog odbora u školi te je posjet organiziran na njenu inicijativu kako bi se župan pobliže upoznao s tematikom vezanom za odgoj i obrazovanje na ovom školskom području.Župan je u školi proveo oko sat vremena u vrlo konstruktivnom i opuštenom razgovoru s ravnateljicom Rahelom Blažević koja ga je dočekala uz knjižničarku te nekoliko drugih zaposlenika škole  obzirom da nam je bila najavljena donacija slikovnica za školsku knjižnicu.

U razgovoru je bilo riječi o izgradnji školske športske dvorane za koju se namjerava Varaždinska županija kandidirati za europski novac,a ravnateljica je naglasila da se od osnutka škole nastava Tjelesne i zdravstvene kulture odvija u adaptiranoj učionici što je neprihvatljivo za 21. stoljeće. Razgovaralo se o poteškoćama koje nastaju u organizaciji nastave u Područnoj školi A. G. Matoša u Gornjoj Voći zbog malog broja upisanih učenika u školu pa bi se htjela izbjeći situacija kombiniranog razrednog odjela od tri razreda u idućoj školskoj godini u čemu je župan obećao pomoći kad se dostavi prijedlog broja razrednih odjela na razmatranje osnivaču.No, istaknuo je kako je školovanje tako malog broja učenika u tako velikim objektima izuzetno skupo, ali da se trenutno tu ne bude ništa mijenjalo s ciljem da se zadrže mlade obitelji u ovom kraju.

Župan je s ravnateljicom razgovarao i o socijalnoj situaciji naših učenika, a vezano uz program besplatne prehrane za koji  Varaždinska županija izdvaja značajna sredstva, o nutricionističkim vrijednostima školskih obroka i zdravoj prehrani za učenike te je pohvalio klipiće koje je ispekla školska kuharica koji su u svemu odgovarali brendiranom Varaždinskom klipiću.

Osim tema vezanih uz školstvo i raspolaganje školskim nekretninama za potrebe izgradnje infrastrukture, župan je poticao  i razgovor o razvojnim mogućnostima našeg kraja uopće te istaknuo da će Varaždinska županija uložiti značajan trud i oko projekata vezanih za špilju Vindiju.

Na završetku posjeta ravnateljica je županu darovala zagorsku hižicu u terakoti,rad Učeničke zadruge "Hižica" te akvarel s motivom zagrebačke katedrale,rad akademskog slikara i profesora Likovne kulture u našoj školi,Danka Merina.

Školi je uručena donacija slikovnica za školsku knjižnicu pod nazivom Rasplesane boje kojima je autorica Jelena Kočet Sekovanić.

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 27. 4. 2021.