Međuopćinska smotra "Lidrano 2014." za područje "Ivanec"

Područna škola Antuna Gustava Matoša u Gornjoj Voći bila je 20. siječnja 2014. godine domaćin međuopćinske smotre Lidrano 2014. za natjecateljsko područje Ivanec. Sa svojim literarno-dramsko-novinarskim uradcima predstavili su se učenici iz osam osnovnih škola: OŠ Franje Serta – Bednja, OŠ Gustav Krkelec – Maruševec, OŠ Ante Starčevića - Lepoglava, OŠ grofa Janka Draškovića – Klenovnik, OŠ Metel Ožegović – Radovan, OŠ Izidora Poljaka – Višnjica te naše škole, matična i područna.

Na smotri u kojoj učenici glume, sanjare, pjevaju, plešu, komentiraju, opisuju možemo susresti buduće glumce, novinare, pisce, sanjalice…

OŠ A. K. Miošića, Donja Voća i PŠ A. G. Matoša, Gornja Voća natjecala se u literarnom i scenskom izričaju. Luka Kolenko i Vedran Banfić izveli su dramsko-scensku igru „Proščeje“ (njihova mentorica je Marijana Švetak), a Anja Stočko, Katarina Sambolec, Karla Bolčević, Martina Premužić, Maja Stolnik i Mario Jakopanec izveli su dramsko-scensku igru „Naopake bajke“ (njihova mentorica je Dubravka Tuđan)

Uspješni smo bili u literarnom izričaju – na županijski LiDraNo upućena je pjesma Magdalene Banfić Snaga mog života (8.a, mentorica Marijana Švetak), putopis Sabine Bolčević, 8.b „Gornja Voća – skriveno blago Hrvatske“ i sastavak Tatjane Kočet, 6.b „Sama“ (mentorica Dubravka Tuđan).

Sve navedene radove možete pročitati na našima stranicama škole pod rubrikom Literarni radovi učenika.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Dubravka Tuđan

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 12. 2. 2014.