Realiziran križni put za učenike, roditelje i učitelje

Djeca i roditelji iz Donje i Gornje Voće iskoristili su pomalo vjetrovit, ali topli nedjeljni dan (1. 3.) za križni put u Gornjoj Voći te se tako pripremali za veliki blagdan koji nam se bliži, Uskrs…

Križni put je predviđen za učenike, roditelje i učitelje, a započeo je u 13:30 sati kod kapelice sv. Ivana Krstitelja. Prilagođen je djeci te se zato sastojao samo od šest postaja na kojima se razmatralo o Isusovoj muci. Predvodio ga je župnik Josip Drvoderić, a čitanja na postajama čitali su učenici osmih razreda, ovogodišnji firmanici.

Krenuli smo od kapelice sv. Ivana Krstitelja, oko Pila Trpećega Isusa do kapelice Majke Božje kod obitelji Potisk, koja nas je počastila kolačima i sokovima, a za odrasle se našlo i vina.

Istim putem vratili smo se natrag do kapelice sv. Ivana Krstitelja, gdje je nakon križnoga puta održana i sveta misa.

S učenicima smo bile vjeroučiteljice Petra i Valentina, te učiteljica Marijana Švetak.

Odaziv učenika i nije bio prevelik, a još manje ih je ostalo na misi (neki su rađe za to vrijeme skakali oko kapelice – što je već postao običaj na Voći).

Ako je nakon mise ostalo onih koji su još bili žedni ili gladni, mogli su se okrijepiti klipićima i sokovima koje im je pripremio župnik.

Djeca koja su sudjelovala na križnom putu bila su zadovoljna i izjavila su da bi svakako voljeli da se ta tradicija i dalje nastavi.

Petra Hojski

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 6. 3. 2015.