RECIKLIRANI USKRSNI UKRASI

Recikliranjem se smanjuje količina otpada na odlagalištu i omogućuje ponovna upotreba istih materijala za izradu novih proizvoda. U recikliranje spada sve što se može ponovno iskoristiti, a da se ne baci.

Da je recikliranje poželjno, znaju učenici likovne grupe PŠ Gornja Voća. Stoga su ove godine odlučili izraditi malo drugačije uskrsne ukrase nego što su to radili do sada. Za izradu svojih ukrasa do sada su uglavnom koristili papir, njima najdostupniji materijal. Ove su godine odlučili u izradi svojih ukrasa, osim neizostavnog papira, koristiti plastičnu i kartonsku ambalažu te od već upotrijebljenih predmeta izraditi nešto novo.

Uz vodstvo njihove učiteljice, motiviranost i spretnost samih učenika, nastali su uskrsni zečevi i pijetlovi te stalci za pisanice u obliku ovčica i zečića.

Kao "bazu" za izradu zečeva i pijetlova koristili su plastičnu ambalažu različitih prehrambenih i higijenskih proizvoda. Za oblikovanje glava koristili su loptice stiropora, a ostale detalje kolaž - papir. Stalke za pisanice u obliku ovčica i zečića izradili su od kartonskih rola i papira.

Njihovi reciklirani ukrasi uljepšavat će učionicu do Uskrsa, a za Uskrs i njihove domove.Osim ukrasa, učenici su izrađivali i uskrsne čestitke te slikali prigodne uskrsne motive. Svojim likovnim uradcima ukrasili su panoe u učionici pa ona odiše veselim uskrsnim ozračjem.

Sretan i radostan Uskrs uz stihove:

Zauvijek će Uskrs biti, ispred našeg praga,

sjeme kraja i početka za sva srca draga.

žele vam učenici likovne grupe i učiteljica

Adriana Taučer - Kukec

objavio: Biljana Jurić Šarčević   datum: 12. 3. 2015.