Sudjelovanje naše škole na Županijskoj smotri Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje 2016. godine

Ovogodišnja svečanost Županijske smotre Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje 2016. godine održana je u Varaždinu na Franjevačkom trgu u subotu 15. listopada 2016. godine. Osnovna škola Svibovec kao domaćin koordinirala je sva događanja.

Na smotri je sudjelovala i naša škola, a predstavljale su je učenice Valerija Četrtek, Doris Bolčević i Viktoria Telebar te vjeroučiteljice Petrica Hojski Belić i Vesna Bugarinović.

Prije otvaranja smotre, u Varaždinskoj katedrali je u 9.00 sati služena sveta misa koju je predvodio biskup Josip Mrzljak.

Na prigodnom štandu naše škole izložili smo različite vrste kruha, peciva, kolača i jela te time pokazali raskoš boja, okusa i mirisa našega voćanskoga kraja. Vrijedne bake i majke naših učenika pripremile su pitu od špinata koja je posebno plijenila pažnju svakog prolaznika, zatim štrukle od repe, tikve, sira, jabuka, zeljanica, bućnica, zlijevke i pogače.

Nakon prosudbe stručnog povjerenstva, svoje smo jestive proizvode dijelile posjetiteljima smotre kojih je oko našega štanda uvijek bilo u velikom broju. Prijepodnevnim šetačima osobito se dojmio estetski izgled izloženog, a kada su kušali naše specijalitete, tražili su komadić više.

Pekara Klasje iz Lepoglave za tu nam je prigodu darovala svoje krušne proizvode, pa se tako moglo između ostaloga naći i integralni kruh, raženi, crni, kruh sa sjemenkama koje smo isto tako dijelili prolaznicima te na taj način mnogima izmamili osmjeh na lice i uljepšali im i razveselili dan.

Vesna Bugarinović

objavio: Biljana Jurić   datum: 24. 10. 2016.

« Studeni 2018 »