Svjetski dan voda

Dana 22. ožujka, povodom Svjetskog dana voda, održan je u našim školama kviz o poznavanju vodozemaca. Sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda te su pojedinačno, u paru i u grupi rješavali pitanja. Na zidu su se nalazile slike žaba te svaka žaba je sadržavala pjesmicu o zaštiti vodozemaca, vode i prirode te barkod ispod kojeg su bila sakrivena pitanja. Učenici su koristili svoje mobitele te pomoću aplikacije skenirali barkod i otkrili pitanje o vodozemcima.  Najbolji u kvizu dobili su nagrade za prva tri osvojena mjesta. Nagrade su bile raznolike, od kasice u obliku žabe, bloka za pisanje, gumenih bombona u obliku žaba te čokolade.

U Donjoj Voći je najbolji u poznavanju vodozemaca bio učenik 7.a razreda Jurica Sambolec te je osvojio prvu nagradu. Drugo mjesto osvojile su učenice 8.a razreda Valentina Kanjir, Ivana Kolačko i Laura Zelić te treće mjesto je osvojio učenik 7.a razreda, Emil Patrčević.

U Područnoj školi u Gornjoj Voći  prvo mjesto su osvojili Dorian i Dario Šteković, učenici 7. i  6.b razreda. Drugo mjesto osvojile su učenice 7.b razreda, Ivana Kočet i Karin Cingesar, te treće mjesto su osvojili Danijela Stočko, Danijel Skok i Lana Bolčević, učenici 8. i 7.b razreda.

Čestitamo učenicima na odličnom znanju o vodozemcima te osvojenim nagradama.

Više fotografija donosimo u Foto-galeriji.

Učiteljice Sandra i Mateja

objavio: Mateja Smiljanec   datum: 29. 3. 2018.

« Rujan 2018 »