PROJEKT ŠAFRAN U OŠ ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA, DONJA VOĆA

Učenici 7. i  8. razreda OŠ Andrije Kačića Miošića  aktivno su se uključili u Projekt Šafran (The Crocus Project) koji upoznaje mlade s temom Holokausta i upozorava ih na diskriminaciju, predrasude i nesnošljivost te ih potiče na kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

Organizator projekta je Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu i Spomen područje Jasenovac. Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu opskrbljuje škole lukovicama žutog šafrana koje se ujesen sade u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece i tisuće druge djece koja su umrla u Holokaustu.

Biljana Jurić

Za više o ovoj temi molim kliknuti na "opširnije".

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji ove web stranice.

Hvala!

Učenici  8. razreda OŠ Andrije Kačića Miošića  aktivno su se uključili u Projekt Šafran (The Crocus Project) koji upoznaje mlade s temom Holokausta i upozorava ih na diskriminaciju, predrasude i nesnošljivost te ih potiče na kontinuirano učenje o važnosti tolerancije i poštovanja.

Učenici su prvo u informatičkoj učionici pogledali dokumentarac o Holokaustu, te poslušali prezentacije svoje učiteljice povijesti .
Dana 24. 11.2010. su s učiteljicom povijesti i knjižničarkom ispred zgrade svoje škole  zasadili lukovice žutog šafrana u znak sjećanja na djecu koja su izgubila živote u Holokaustu kao i na svu djecu žrtve rata.

Učenici će  pratiti razvoj šafrana od  lukovica do cvatnje, a procvast će krajem siječnja ili početkom veljače, otprilike u vrijeme Dana sjećanja na Holokaust, 27. siječnja. Žuti cvjetovi podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su morali nositi Židovi za vrijeme nacističke vladavine.

Projekt Šafran na opipljiv način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. Ovi izvori nadopunjuju postojeće materijale o rasizmu i interkulturalizmu. Uključivanje djece u sadnju lukovica i promatranje cvijeća kako raste potiče kontinuirano učenje o važnosti tolerancije,poštovanja, strpljenja te multikulturološke orijentiranosti.

objavio: Natalija Hrgarek   datum: 24. 11. 2010.